גבס בסלון – שיפוץ אמבטיה

השימושים בגבס בסלון

גבס הוא חומר גלם מאוד שימושי בגלל תכונותיו, הוא מאוד קל, נוח ופשוט לשימוש, הוא אינו יקר ביחס לחומרים אחרים, אקולוגי לסביבה בכך שאינו יוצר רעש או לכלוך וניתן למחזור, מבודד תרמית ובכך נותן לבצע בידוד תרמי לבית ומבודד אקוסטית כך שהשימוש בו לבניית תקרות אקוסטיות ולחסימת רעשים והד הוא מאוד יעיל. בזכות התכונות הרבות של הגבס יש יתרונות רבים בשימוש בו לצורך בניית קירות גבס, בניית תקרות גבס, בניית מדפים ועוד שלל שימושים בגבס בסלון. גבס בסלון זו עבודת שיפוצים שכיחה מאוד במדינת ישראל, רבים מאיתנו עושים עבודות שיפוצים בהן אנו מוסיפים חלקים ויסודות לדירה שלנו בעזרת הגבס.

גבס בסלון – בניית קיר גבס

בניית קיר גבס בסלון יכולה להוסיף אלמנט עיצובי ודקורטיבי לסלון שיעניק אווירה ומראה ייחודי לדירה. בניית קיר גבס הינה עבודת גבס בסלון או בחדרים הנבנית לצורך הפרדה או חילוק של חללים, כך למשל ניתן להשתמש בקיר גבס בכדי להפריד את המטבח מן הסלון או ליצור שני חדרים מחדר אחד גדול. קיר גבס בסלון לא רק משמש אותנו מבחינה פרקטית אלא עיצובית, הגבס הינו מאוד קל לשינויים ולעיצוב, במקרים רבים השימוש בגבס הוא למטרות דקורטיביות מעבר לשימוש הפרקטי.

גבס בסלון – תקרות גבס

בניית תקרות גבס בסלון משמשת גם למטרות בידוד, לגבס יש תוכנת בידוד תרמית שנותנת לו לשמר את הטמפרטורה בחדר קבועה למשך זמן רב יותר ולא לאפשר לחום או קור לברוח אל החלק החיצוני של הבית, בכך תקרות גבס בסלון חוסכות בחשמל בחודשי החורף הקרים ובחודשי הקיץ החמים, כאשר נדרשת מערכת מיזוג או חימום לשמירת טמפרטורה נעימה בתוך הבית. תקרת הגבס בסלון יכולה לשמש גם על מנת להסתיר מערכת מיזוג או כבלים של חשמל מן העין, היא עשויה לשמש גם לצורך עיצוב התקרה ובניית תאורה נסתרת בתוכה. השימוש בתקרות גבס בסלון ובמגוון חללי הבית הוא מאוד שכיח ושימושי, בימינו אין כמעט דירה חדשה או משופצת שלא התבצעה בה הנמכת תקרה למטרות פרקטיות, דקורטיביות או שניהן. השימוש בתקרות גבס בסלון שכיח למטרות הנמכת תקרה בגלל האי נוחות שבתקרה גבוהה מדי על ידי בניית תקרה נוספת העשויה מגבס מעל לתקרה הקודמת. תקרת גבס בסלון במקרים רבים משמשת לצורך בניית תקרות אקוסטיות, שכן הגבס הוא חומר מבודד אקוסטית ומונע התפשטות של רעשים באמצעות בליעה של גלי קול ומניעת הד.