השימוש בחומרי – עיצוב משרדים

השימוש בחומרי בניין בשיפוץ

שיפוצניק או קבלן שיפוצים יכולים להשתמש בחומרים שלא עומדים בתו התקן הישראלי בכדי לחסוך בהוצאות, שכן חומרים אלההם זולים משמעותית מאשר חומרים העומדים בתו התקן, לכן חשוב לוודא מהם החומרים בהם ישנו שימוש בעת השיפוצים, לשאול את הקבלן או השיפוצניק אודות תו בתקן ולדרוש לראות את המדבקה. בעת ביצוע שיפוצים מתבצע שימוש בחומרי בניין רבים וכלים מכוונים, בשוק קיימים חומרי בניין רבים ומגוונים המתאימים לצרכים שונים ולמטרות שונות. הדבר החשוב ביותר הינו שחומרי בניין שמשתמשים בהם יעמדו בתו התקן הישראלי, חומרי בניין שאינם עומדים בתו התקן הישראלי אלו חומרים זולים שלרוב הנם באיכות ירודה ובמקרים רבים גם פגומים או לקויים. החומרים נעים בין רמת איכות טובה לרמת איכות נמוכה כך שהחומרים באיכות נמוכה הם הזולים ביותר. שיפוצניק או קבלן שיפוצים שהוא לא הגון או ישר ינסה לקנות את החומרים הזולים ביותר על חשבון הלקוח ולהרוויח על כך שהלקוח לא מודע. איש מקצוע המשתמש בחומרים שאינם עומדים בו התקן הישראלי הוא לא איש מקצוע אמין או מקצועי ותפוקת העבודות שלו היא נמוכה.

חומרי בניין – כלים לבנים

הכלים הלבנים הם חומרים כמו אסלות, ברזים, סוג ריצוף, ארונות וכדומה… כשמדובר על חומרי בניין מסוג זה אלו הם כלים שלא נכללים במחיר השיפוצים, מאחר ובמקרים רבים הלקוח הוא זה שרוכש אותם. אם אתם בוחרים לרכוש חומרי בניין מסוג זה באופן עצמאי, העדיפו לקנות אותם ברשתות גדולות וידועות, זאת מאחר ואם תקנו במקום קטן שפחות מוכר, הוא עלול להסגר עם הזמן כך שלא תוכלו להיעזר באותם חומרים מותאמים לעבודות בעתיד ותאלצו לחפש משהו זהה בחנויות אחרות. הרבה יותר משתלם ללכת ולקנות את החומרים הללו באופן עצמאי, גם בכדי לחסוך עלויות וגם בגלל שקיימים שיפוצניקים וקבלני שיפוצים לא מעטים שינסו "לרמות" ולהרוויח על חשבונכם באמצעות קניית חומרי בניין סוג ב’ (פחות איכותיים).

חומרי בניין – מטבחים

קיימים שלל סוגים של חומרי בניין, חומרי מטבחים הינם הדוגמה לכך. בתור דוגמה נשתמש בכמה סוגי שיש: בוצ’ר עץ – היתרונות של סוג שיש זה הוא שהוא מעניק מראה חמים וביתי, ותחושת אלגנטיות. בחסרונות הינו שהוא דורש תחזוקה רבה יחסית לסוגים אחרים. שיש קיסר – היתרונות של סוג זה הוא שהוא עמיד למכות ולא נפגע כתוצאה מרטיבות, הוא גם פחות יקר ביחס לסוגים אחרים. החסרונות הינו שהוא בעצם חומר סינתטי מלאכותי ואינו וטבעי. אבן גרניט – היתרונות של סוג הוא הוא שהוא מעניק מראה מרשים, הוא עמיד בחום וחסין לשריטות. אך החיסרון בו הינו שהוא יקר ביחס לסוגים אחרים ולא עמיד למים.