שיפוץ מטבחים – אדריכלות ועיצוב פנים

מחירי שיפוץ מטבחים

מחירי שיפוץ מטבחים נעים ומשתנים בהתאם לאלמנטים השונים, האפשרויות שבוחרים, זמן העבודה, החומרים והמטבח. ניתן לבצע שיפוץ מטבחים שטחי ומינימלי של החלפת מספר דלתות או ארונות, או שינוי הצבע, אבל אפשר גם לבצע שיפוץ מלא ונרחב של החלפת כל תשתית המטבח, כל הריצוף והמטבח בשלמותו. במקרים רבים הלקוח הוא זה שרוכש את החומרים בכדי להוריד את העלויות, אך זה אפשרי לבקש מאיש המקצוע לקנות את החומרים. כשמדברים על עלויות של שיפוץ מטבחים כולל המחיר הוא בממוצע 40 אלף שקלים, כאשר רוב החומרים והציוד לא נכללים במחיר. כשם האפשרויות הנרחבות באותו אופן טווח המחירים הוא נרחב ונע בין מחירים נמוכים למחירים גבוהים מאוד, בנוסף לכל אלו, ישנה חשיבות גדולה לאיכות החומרים בהם משתמשים ולאיכות הכלים, סוג המטבח וסוג בעל מקצוע אותו רוצים.

חומרים לשיפוץ מטבחים

החומרים השכיחים ביותר לשיפוץ מטבחים הם: קיימים חומרים רבים ושונים לשיפוץ מטבחים, ביניהם חומרים איכותיים יותר ופחות, חומרים יקרים יותר או זולים יותר וחומרים שכיחים ונפוצים וכאלו שפחות בשימוש. סנדוויץ’ – זהו חומר חזק מאוד, יציב ועמיד מאוד. חומר זה הינו שכבות עץ המודבקות אחת לשנייה ומגיעות ברמות איכות שונות. לדוגמה סנדוויץ’ איכותי נקרא בריץ’ וסנדוויץ’ לא איכותי נקרא סנדוויץ’ לבן, ישנם עוד סוגים רבים של סנדוויץ’ בטווחי מחירים שונים והתאמות מגוונות. עץ מלא הינו חומר שהינו עמיד מאוד לשריטות ומכות, קל תיקון ועמיד במים ולחות. MDF – זהו חומר זול שמהווה פתרון זול ומספק, MDF הינו נסורת המודבקת בעזרת לחץ, חומר זה הינו מאוד קל ונוח לשימוש ועיבוד. עץ מלא – עץ מלא הוא חומר יקר הנחשב ליוקרתי מאוד ולכן ברוב המקרים השימוש בו הינו מוגבל, לרוב לא משתמשים בו לבניית ארונות במטבח אלא לחלקים מסוימים במטבח בלבד.

סגנונות מטבחים

קיימים שלל סוגים וסגנונות מגוונים של מטבחים, יש להתאים את עיצוב המטבח לעיצוב הדירה על מנת לקבל מראה מתאים ועיצובי לדירה. מטבח וינטג’ הינו מטבח המעוצב בסגנונות ויסודות מהעבר, לרוב בסגנונות וינטג’ משנות ה50 עד לשנות ה70, מטבחים מסוג זה הם מאוד פופולריים בימינו. מטבח מודרני בדרך כלל יהיה בצבע שחור או לבן, בעל מראה נקי ולא מוקצן, עם אווירה קרירה ויוקרתית, העיצוב הוא מזערי שמעניק אווירה מודרנית. מטבח כפרי הינו מטבח בצבעים כפריים שמשרים הרגשת חמימות וביתיות כפרית, במטבחים כפריים לרוב משתמשים בעץ ובצבעים חמים. הסגנונות השכיחים ביותר בישראל הם מטבחים מודרניים, מטבחים כפריים ומטבחי וינטג’.