שיפוץ דירה – מה חשוב לדעת לפני ובעת שיפוץ דירה

שיפוץ דירה – כדאי או לא?

רבים מאיתנו נלחצים מיד מהאסוציאציות שעולות לנו מהמילה "שיפוץ דירה". אנו מיד מדמיינים בלגן בבית, הריסות, שברים והמון אבק שנמשכים למשך כמה חודשים ומפריעים לחיי היום יום. שיפוץ דירה הוא אכן צעד חשוב שיש לתכנן ולחשוב בצורה מעמיקה לפני שמחליטים לעשותו. אך, לא כל שיפוץ דירה נמשך חודשים ארוכים, עבודות שיפוצים הן שלל עבודות רבות ומגוונות – צביעת קירות, החלפת אמבטיה, חילוק חדר, החלפת מטבח, החלפת ריצוף ועוד רבים.. כל אלו נופלים תחת הגדרת שיפוץ דירה ולא חייבים לבצע את כולם, בעוד שעבודת שיפוץ יסודית הכוללת שיפוץ כולל של כל הבית תעלה הרב ותימשך כמה חודשים, שיפוץ וביצוע כמה שינויים קטנים לא יימשך ולא יעלה הרבה וייתן לכם את האפשרות לשנות ולעצב דברים בביתכם. בסופו של דבר, התוצאה של השיפוץ היא דירה יפיפייה וחדשה, דירת החלומות שלכם.

מה לעשות לפני השיפוץ

לפני שמתחילים לחפש קבלני שיפוצים או שיפוצניקים ולבקש הצעות מחיר, חשוב לשבת ולתכנן מה בדיוק אתם רוצים לשנות בדירה. הכינו רשימה מפורטת של כמה מה שאתם רוצים לתקן, להוסיף, ולשפץ, רק כך תוכלו לקבל הצעת מחיר מדויקת ותגיעו לבנה עם איש מקצוע בנוגע למה בדיוק אתם רוצים. אם אתם לא מעצבי פנים מומחים, מומלץ לשאוב השראה ממקורות שונים, כמו אתרי אינטרנט, טלוויזיה, מגזינים ועוד… כמובן שניתן להיפגש עם מעצב פנים או אדריכל ולבנות אתם ביחד מיפוי ותכנון של דירת החלומות שלכם והעיצוב שאתם רוצים. בכל דרך שתבחרו, חשוב לבצע רשימה מלאה ומפורטת של כל השינויים ואותה לשלוח לכמה קבלני שיפוצים בשביל לקבל הצעת מחיר.

מציאת איש מקצוע לשיפוץ דירה

כשמחפשים איש מקצוע לשיפוץ דירה, בעלי המקצוע שעליכם לחפש הם שיפוצניקים או קבלני שיפוצים. ההבדל היחיד ביניהם הוא שקבלני שיפוצים הם שיפוצניקים רשומים בעירייה ושעברו הסמכה ייעודית לעבודת בתחום השיפוצים, בעוד ששיפוצניקים עם בעלי מקצוע רגילים שעובדים בתחום השיפוצים ללא הסמכה או תעודה מסוימת. אין העדפה מסוימת בין שיפוצניקים לקבלני שיפוצים, מאחר וישנם שיפוצניקים שיותר מקצועיים מקבלני שיפוצים ולהפך, לרוב לעבודות שיפוץ נרחבות ומורכבות עדיף לקחת קבלן שיפוצים בגלל ההסמכה שעבר. בכל מקרה, חשוב לבחור בשיפוצניק או שקבלן שיפוצים שהוא כנה, אמין והגון, כזה שלא יגבה ממכם כספים נוספים באמצע העבודה על דברים שכבר סוכמו או שיבצע תוצאות אל מדויקות ויתנער מאחריות. בחרו באיש מקצוע מנוסה ומוכר, שיש לו הרבה המלצות ושאין לו ביקורות רעות לא מוצדקות. בצעו מחקר מעמיק באינטרנט או עם לקוחות קודמים אודות העבודות שלו, צורת ההתנהלות שלו והתוצאות שלו.