שיפוצים – האם כדאי, האפשרויות וטיפים ללפני השיפוץ

שיפוצים – כדאי או לא?

רבים מאתנו מגיעים לנקודה בו הם חושבים, האם כדאי לשפץ את הבית או שלא? שיפוצים זה סיבוך שרובינו לא רוצים להיכנס אליו, רק המחשבה על הבית הרוס, לכלוך ופסולת בכל רחבי הדירה בפרטית שלנו, עובדים זרים שעובדים בבית וכל האבק והבלגן נותנים לנו תחושת אי נעימות ורצון לשכוח שבכלל שקלנו את האפשרות הזאת. החשש מכך שהעבודה לא תתבצע כמו שצריך, החשש מהתוצאה והחשש בכלל לעשות את הצעד הראשון בשביל זה סוררים את כולנו ועוצרים אותנו מלעשות שיפוצים ולשדרג את הדירה. למרות כל אלו, ברגע שמסתיים השיפוץ והכל עובר חלק, לא תזהו יותר את הדירה שלכם – לטובה! השיפוץ כולל החלפת ריצוף, תאורה, צבע הקירות, המטבח, הסלון, החדרים ועוד המון שינויים, הכל תלוי בלקוח ורצונו. בדרך כלל, לשיפוץ יש סוף טוב, הדירה נראית פתאום יוקרתית ומשולמת, הבית שדמיינתם שאתם רוצים לחיות בו, והכל נראה כמבוקשכם.

האפשרויות לשיפוצים

ישנן שתי אפשרויות לשיפוצים בבית – לעשות את זה בעצמכם או בעזרת בעל מקצוע. בימינו כמעט כל דבר אפשר לעשות בשיטת "עשה זאת בעצמך", עם קצת עזרה מהחברים ומההורים אפשר לקבל תוצאה נחמדה וטובה. שיפוץ עצמי הוא משהו שניתן לעשות במקרים בהם אין צורך בשינויים משמעותיים כמו צביעה וכדומה. אם אתם אנשים שנהנים מלבנות ולעשות דברים בעצמיכם, זה יחסוך לכם אלפי שקלים ויהיה מאוד חוויתי. אך, אם אתם לא אנשים כאלו, או שהשיפוצים שאתם מתכננים הם יותר מורכבים, תצטרכו לשכור את שירותיו של בעל מקצוע. חשוב לבחור איש מקצוע בחכמה ובצורה מושכלת, בחרו בבעל מקצוע אמין, מנוסה ומומחה או בחברה מוכרת ורצינית. בחרו על פי המלצות מקרובים שאתם סומכים עליהם ואחרי מחקר מעמיק באינטרנט, ישנם בעלי מקצוע רבים בתחום הזה שמבטיחים הבטחות שווא ולא מקיימים אותם, מבצעים עבודות שיפוצים באיכות נמוכה ועם ליקויים ו"מתעללים" בדיירי הבית עם כל הבלגן והלכלוך ללא שום דאגה או אכפתיות.

טיפים – לפני השיפוץ

אנו ממליצים לשאוב השראה ולבוא לפגישה עם בעל המקצוע מוכנים, אחד מהדברים החשובים ביותר לפני השיפוץ הוא להכין רשימה מפורטת של כל מה שברצונכם לשפץ, כך תקבלו הצעת מחיר מדויקת ותעזרו לבעל המקצוע להבין מה בדיוק אתם רוצים. שאבו השראה מהאינטרנט, מעיתונים או אפילו מדירות אחרות לגבי איך אתם רוצים לשפץ את הדירה שלכם. שיפוצים הם דבר חשוב מאוד וכדאי לבוא לכך מוכנים עם הרעיון לבית חלומותיכם מוכן ומתוכנן בראש.