מחירון שיפוצים – כמה זה הולך לעלות לך

כולנו אוהבים לחדש ולשדרג את סביבת המגורים שלנו ונהנים מעת לעת לשפץ אזורים מסויימים בבית ולעיתים אף את הבית כולו. כשמדובר במעבר לדירה חדשה, בין אם נרכשת מהקבלן ובין אם מהדיירים הגרים בה, עולה הרצון ולרוב אף הצורך הדחופים בביצוע שיפוץ בבית הנרכש טרם המעבר אליו. בבואנו לשפץ את הבית, השאלה המתבקשת הראשונה העולה בראשנו – כמה זה הולך לעלות?

אז החלטתם להתחדש ולשפץ את ביתכם? אחד הנושאים העיקריים בהם יש להתחשב ואליהם יש להיערך, הוא נושא העלויות הכספיות. גם אם עשיתם בדיקה ראשונית, קחו בחשבון שלעלויות אלה עלולות להצטרף עלויות נוספות, שכן השיפוץ תלוי במספר רב של גורמים, בהם גם כאלו שאינם צפויים ועשויים להתווסף תוך כדי השיפוץ.

היקף השיפוץ משתנה בהתאם לצורך ולדרישות, החל משיפוץ נקודתי של חדר או תשתית מסוימת ועד לשיפוץ מלא של הבית הכולל הזזת קירות, ריצוף, צבע, טיפול בכלל התשתיות ועוד. על מנת לחשב את עלות השיפוץ, יש לפנות לבעלי מקצוע המטפלים בכל אחד מעבודות השיפוץ הנדרשות, או לחלופין לקבלן או חברה המתמחים בכלל עבודות השיפוץ ולבקש הצעת מחיר המחולקת על פי כל אחת מהעבודות הנדרשות:

הזזת קירות  – הזזת קירות לשם הרחבת חללים או שינוי פריסתם כוללת שבירת קירות או הקמת קידות חדשים. עלות שבירת קיר נעה בטווח של 2500-3000 ₪ בממוצע. המחיר מושפע גם מסוג הקיר ועוביו וכמו כן מהתשתיות המותקנות בו והמאמץ הכרוך בפינוי הפסולת.

ריצוף – המחיר של רוצוף הבית או החלל המשופץ תלוי כמובן בסוג הריצוף (גרניט פורצלן, פרקט, דמוי פרקט וכו').

חשמל – לרוב, עבודות החשמל מסתכמות בהעברת מיקום השקעים או המתגים ובהחלפת שקעים קיימים לשקעים חדשים. עבודה זו יכולה להסתכם במאות שקלים ועד אלפים בודדים. לעיתים ישנו צורך גם במעבר לחשמל תלת פאזי, עבודה המייקרת משמעותית את העלות ומצריכה גם תשלום לחברת החשמל.

אינסטלציה – החלפת צנרת וכלים סניטריים הינה אחת הפעולות הנפוצות והמבוקשות בעת שיפוץ. העלות תלויה כמובן במורכבות החלפת הצנרת ובכלים הסניטריים הנבחרים.

אלומיניום – החלפת חלונות ותריסים אינה הכרחית לרוב, אלא אם מדובר בבלאי הבולט לעין או לחלופין בצורך להתקנת תריסים חשמליים. יש לקחת בחשבון כי המעבר לתריסים חשמליים מייקר מאד את עלויות השיפוץ ולכן יש לשקול היטב את הצורך והתועלת בכך.

צבע – צביעת הדירה תיתן מראה מרענן חדש ונקי. עלויות הצביעה משתנו בהתאם לכמות החדרים ואם מדובר בצביעה איכותית של דירת 4 חדרים ממוצעת, הכוללת גם תיקוני חורים, המחירים עשויים להתקרב ל 10000 ₪. טרם הזמנת צבעי, חשבו האם ישנם חללים בדירה אותם ביכולתכם לצבוע בעצמכם, על מנת לחסוך בעלויות.

אז אם החלטתם שברצונכם לשפץ חלק מביתכם, מומלץ כי תגדירו מראש ובאופן ברור מהי מטרתכם ומה כולל השיפוץ הנדרש. חשוב שתהיו ממוקדים, על מנת להימנע מ"גלישה" לשינויים נוספים (והוצאות נוספות) אותם לא תכננתם לבצע.

זכרו כי אם מדובר בשיפוץ הדורש מספר בעלי מקצוע שונים, ייתכן וכדאי לכם להיעזר בקבלן האחראי על השיפוץ כולו, מספק את כלל בעלי המקצוע הנדרשים ומספק אחריות על העבודה כולה.

בכל אופן, מכיוון שכל שיפוץ עשוי להגיע למחירים גבוהים, כדאי מאד להשוות מחירים של מספר ספקים.

תתחדשו!

רוצים להתחיל שיפוץ?

לקבלת הצעת מחיר השאירו את הפרטים שלכם פה ואנו נחזור אליכם