עיצוב הבית: מעצב פנים או אדריכל?

הרבה אנשים אשר מעוניינים לבנות מבנה לצורך מגורים או עסקים, מתלבטים האם לשכור אדריכל או מעצב פנים ולא תמיד יודעים להבדיל בין השניים. מאחר ומדובר במקצועות מאוד סמוכים, חופפים ואפשר למצוא אפילו אדריכלים שהם מעצבי פנים, אז לא תמיד קל להבחין בהבדל ביניהם.

במאמר זה נסביר, מה אנחנו צריכים בשביל עיצוב הבית, כלומר איזה בעל מקצוע אנחנו צריכים לשכור, האם זה אדריכל או מעצב פנים ומדוע. לפני כן, נסביר בקצרה למה נרצה לשכור בעל מקצוע לצורך עיצוב ולא לעשות זאת בעצמנו.

כמו במקרים רבים אחרים, כך גם במקרים של עיצוב הבית, אנחנו נעדיף לשכור בעל מקצוע שיש לו ידע וניסיון בתחום, בעל מקצוע שאנחנו יכולים לסמוך עליו שידע גם להציג בפנינו רעיונות מקוריים וייחודים, ולא פחות חשוב, הוא ידע לעזור לנו להתגבר על מכשולים שונים שעלולים להפריע לנו ליהנות מעיצוב איכותי ויעיל.

צריך להבין, אחד ההבדלים המהותיים בין בעל מקצוע לאדם רגיל, מן השורה, שאיננו מתמחה בתחום, זו היכולת לאתר מוקשים ולדעת כיצד להתמודד איתם. אנחנו לא תמיד נהיה מודעים לכך וזה עלול להשפיע על איכות החיים שלנו וכמובן על העיצוב במקום. לעומת זאת, בעל מקצוע, ידע גם לאתר וגם להתמודד איתם בצורה נכונה ואחראית.

יתרון נוסף בגיוס מומחה בעיצוב פנים, זו היכולת שלו לעזור לנו למצוא בעלי מקצוע, ספקים, אשר מהם נוכל לקנות חומרים, חפצים ופריטים שונים, אשר ישתלבו בתהליך העיצוב של המבנה, בצורה כזו או אחרת. לנו בתור אנשים פרטיים, יהיה הרבה יותר קשה להגיע אליהם.

מה אנחנו צריכים, אדריכל או מעצב פנים?

בעיקרון, כמו שציינו, ישנם אדריכלים רבים שמתעסקים גם בעיצוב פנים, אך אם אנחנו צריכים לבחור ביניהם, הרי שעלינו לעבוד עם מעצב עבור עיצוב הבית ואין לנו צורך לשכור אדריכל. הסיבה היא, אדריכל אחראי על תהליך התכנון של המבנה, אחראי על תהליך הבנייה והיסודות של המבנה, הוא גם אחראי לכך שנקבל את כל האישורים הנדרשים בשביל שנוכל לאכלס את המבנה ולהשתמש בו בצורה חוקית.

לעומת זאת, מעצב פנים אחראי על כל תהליך העיצוב. בין אם זה אומר שהוא יכול לעזור לנו לבחור את החומרים בהם נשתמש, צבעים, האופן בו נעמיד ריהוט או פריטים אחרים בכל חדר ועוד. הוא יכול לעזור לנו בכל תהליך העיצוב באופנים שונים, כך שהמבנה יתאים לצרכים שלנו ויתאים לאופי השימוש שאנחנו מתכוונים לעשות בו.

חשוב לומר, בעוד אדריכל עובד איתנו עוד לפני שמתחילים בתהליך הבנייה בפועל, הרי במקרה של מעצב פנים, אנחנו נשכור את שירותיו במהלך תהליך הבנייה, זאת על מנת שהוא יעזור לנו לבחור פריטים שונים לבית ובהמשך, כאמור, יעזור לנו גם בכל מה שקשור לעיצוב בפועל.

רוצים להתחיל שיפוץ?

לקבלת הצעת מחיר השאירו את הפרטים שלכם פה ואנו נחזור אליכם