שיפוץ דירה קומפלט – כמה זה עולה ומה כלול?

שיפוץ דירה מלא הינו בדרך כלל פרוייקט של פעם בחיים. לרוב, שיפוץ מסוג זה נעשה לאחר רכישת הדירה וטרם המעבר אליה, או לחלופין על ידי בעלי דירה המעוניינים לעשות לה שיפוץ קומפלט במקום המעבר לדירה חדשה. בכל אופן, מדובר בתהליך מורכב ויקר, העשוי להימשך זמן רב ולעיתים אף מעבר למתוכנן. גם אתם שוקלים לשפץ את הדירה? נא להיערך בהתאם!

שיפוץ כללי של הדירה אינו תהליך האמור להתבצע על ידי בעלי הדירה, גם לא בחלקו, אלא מומלץ שייעשה באופן מושלם על ידי בעלי מקצוע מורשים, מוסמכים ומקצועיים. שיפוץ מסוג זה כולל מגוון רחב ביותר של עבודות, כאשר חלקן אף דורשות מומחיות והסמכה מיוחדות ובעלי מקצוע המוכשרים במיוחד לעשותן.

בפני מי שמעוניינים לשפץ את דירתם עומדת האפשרות לבצע את השיפוץ בחלוקה לפרוייקטים, כך שכל פרוייקט מתבצע בתורו, על ידי בעל המקצוע המתאים, או לחלופין להיעזר בחברה או קבלן שיפוצים המבצעים את כלל הפרוייקט, על כל חלקיו, מתחילתו ועד סופו.

אז מה כולל שיפוץ דירה קומפלט?

שיפוץ מעין זה כולל עבודות רבות שבמהלכן הבית מפורק מכל שכבותיו, לעיתים עד להשארת המבנה הבסיסי (קירות ורצפה ללא ריצוף). פרויקטים אלה כוללים את העבודות הבאות: פירוק והריסה, חידוש והחלפת אינסטלציה (מערכות וצנרת מים וביוב), עבודות חשמל ושינוי נקודות חשמל, עבודות גבס, טיח, צבע וסיד, ריצוף או פרקט, חיפויים לקירות, מיזוג אוויר, אלומיניום, נגרות, מסגרות, זגגות, איטום ובסיום ניקיון ופינוי הפסולת.

כמו כן ומכיוון שמדובר בתהליך כה מורכב, טרם תחילת העבודה יש להכין תוכניות מדוייקות ולוודא שהן תואמות את ציפיותיהם של בעלי הדירה. שיפוץ מלא מהווה לעיתים תחליף למעבר דירה, במקרים בהם בעלי הדירה רוצים את בית חלומותיהם אך לא יכולים לרכוש אותו ולכן מחליטים להפוך את ביתם הנוכחי לכזה.

במקרים כאלה, בהם אנו יודעים שברצוננו לחדש, לשנות ולשפץ, אך לא בטוחים מה לשנות וכיצד, ניתן להיעזר בשירותי אדריכלות ועיצוב פנים. כך, ניתן לקבל רעיונות שיתאימו למבנה הדירה ולטעמנו ולהזמין מבעל המקצוע תוכנית מדוייקת ומפורטת לביצוע. עם זאת, עלות שירות זה אינה נמוכה ויש לקחת אותה בחשבון מראש.

כמה זה עולה לנו?

ישנה נוסחה כללית, על פיה עלות שיפוץ קומפלט עומדת על כ 1200 ₪ למטר מרובע בממוצע. אמנם העלות הסופית עשויה להשתנות מעלה או מטה בהתאם להיקף השיפוצים, התנאים, חומרי הגלם, לוחות הזמנים ומורכבות העבודה, אך זהו אומדן כללי ממוצע לעבודת שיפוץ קומפלט.

על פי מחיר ממוצע זה, שיפוץ קומפלט לדירת 3 חדרים (60-70 מ"ר) יעלה בין 72,000-84,000 ₪, שיפוץ דירת 4 חדרים (90 מ"ר) יעלה כ – 108,000 ₪ ושיפוץ דירת 5 חדרים (100-110 מ"ר) יגיע לכ – 130,000 ₪.

לסיכום – אמנם מחירו של שיפוץ דירה קומפלט עשוי להגיע לעלויות גבוהות ביותר וביצועו עלול לארוך זמן רב, אך בסופו של דבר מדובר לעיתים בהגשמתו של חלום עבור בעלי הדירה. לכן, אם החלטתם שברצונכם לעשות זאת, וודאו כי יש בידיכם תוכניות ברורות, שבחרתם באנשי מקצוע איכותיים ואמינים, שיש בידיכם את התקציב הנדרש והכי חשוב – זמן וסבלנות.

רוצים להתחיל שיפוץ?

לקבלת הצעת מחיר השאירו את הפרטים שלכם פה ואנו נחזור אליכם