שיפוץ חדר אמבטיה – מה כדאי לדעת לפני שמתחילים

אחד החדרים, חללים, הפופולאריים ביותר לשיפוץ בבית, הוא חדר אמבטיה. בעלי דירות רבים מוכנים להשקיע לא מעט כסף וזמן בשיפוץ חדר זה, בין אם זה על מנת לשפר את הנראות שלו ובין אם זה על מנת לשפר את הנוחות והיעילות של החדר. כך אפשר ליהנות ממנו יותר.

לפני שאנחנו נכנסים לשאלה מה אפשר לשפץ ומה צריך לדעת על שיפוץ חדר אמבטיה, צריך להבין למה חדר זה נחשב לאחד החדרים הפופולאריים לשיפוץ. יש לכך שני הסברים. ראשית, ניתן לעשות בו שינויים שונים אשר ישפרו את העיצוב שלו מחד ואת השימוש בו מאידך, שנית, להבדיל מחדרים אחרים, הרי הפריטים השונים שיש בחדר זה, למשל, כיורים, אסלה וכדומה, יכולים להישחק, לספוג בלאי, ואז יהיה הרבה פחות נוח ונעים להשתמש בהם. הפתרון הוא, כאמור, שיפוץ של החדר.

מה אפשר לשפץ בחדר אמבטיה

בדומה לשיפוץ מטבח, הרי שגם כאן, ברוב המקרים השיפוץ יהיה כללי ולא נקודתי. כלומר, אם מחליטים לשפץ חדר אמבטיה, סביר להניח שמחליפים את כל המרכיבים ולא עושים דבר אסתטי, נקודתי בלבד.

אפשר להחליף את אריחי הקרמיקה, אסלה, כיור, ארונות, אמבטיה ועוד. ניתן להחליף אותם בדברים חדשים, ניתן לעצב את המקום בצורה שונה, להוסיף פרטים, הכל כמובן תלוי בשטח המקום וכיצד הוא מחולק.

צריך לציין עוד נקודה, כשמחליטים לשפץ חדר אמבטיה, סביר להניח שזה ישפיע כך או אחרת גם על חללים אחרים בבית, חללים שמחוברים בצורה מסוימת לחדר זה וכמובן גם על שגרת החיים של הדיירים במקום. לכן, עדיף כבר להשקיע בשיפוץ כללי ולא נקודתי, בוודאי אם קיימת הנחה סבירה, שבעתיד יהיה צורך להחליף עוד דברים בחדר, מסיבות שונות.

מה אנחנו צריכים לדעת לפני שניגשים לשיפוץ

ראשית, חשוב שאנחנו נבין מה עומד לרשותנו, בין אם זה מבחינת גודל השטח, בין אם זה מבחינת החלוקה האפשרית שלו, ובין אם זה מבחינות אחרות, גם מבחינה כלכלית, מה הם התנאים שעומדים לרשותנו. רק כך אנחנו נוכל לדעת בוודאות איזה שיפוץ אפשר לעשות וכיצד.

שנית, אנחנו צריכים לדעת כמה אנשים אמורים להשתמש בחדר ומה האפיונים שלהם. הרבה פעמים, השיפוץ נעשה על מנת להתאים את החדר למשתמשים, בין אם הם ילדים או מבוגרים, אנשים שיש להם מוגבלויות שונות או צרכים מיוחדים. אז אנחנו נדרשים לבצע התאמות של החדר עבורם.

שלישית, חשוב לבדוק גם את הנקודה, איך השיפוץ ישפיע על איכות השימוש בחדר, איך הוא יכול להשפיע על העיצוב והמבנה שלו. למשל, אם אנחנו מחליפים אסלה וכיור, אז זה אמור להיות מותאם לסגנון שאנחנו רוצים לייצר בחדר ולא משהו שלא יתאים כלל.

ארבע, רצוי מאוד שהשיפוץ יתבצע במהירות ובצורה אפקטיבית ונכונה.

רוצים להתחיל שיפוץ?

לקבלת הצעת מחיר השאירו את הפרטים שלכם פה ואנו נחזור אליכם